Vila Podvin Radovljica
Slovinská gastronomie patří mezi nejlepší na světě. Důkazem toho je příchod Michelinského průvodce, jenž si vybírá destinace pouze s jedinečnými a vytříbenými kuchyněmi vynikající kvality, které jídlo přivádějí k dokonalosti.
Michelinská gastronomie
Je to především mistrovství úžasných šéfkuchařů a jejich týmů, jejichž neuvěřitelná kreativita, pracovitost a tvrdá práce zaručují, že jejich hosté zažijí jedinečný a osobní kulinářský zážitek. Společně s mnohými slovinskými vinaři a pěstiteli nejrůznějších kvalitních produktů se řídí tradicí, kterou zdědili od svých předků, a která vychází z pokladů panenské přírody, v souladu se zásadami udržitelnosti.
Michelinský průvodce oficiálně oznámil svůj příchod do Slovinska v listopadu roku 2019 se slovy „kvalita slovinské gastronomie není pro Michelinského průvodce žádným překvapením“ a „talentovaní místní kuchaři transformují lokální ingredience do jedinečných kulinářských výtvorů, které v očích Michelinského průvodce umísťují Slovinsko mezi destinace, které prostě musíte navštívit“. Jejich hodnocení bylo předloženo 16. června 2020 při příležitosti vydání prvního Michelinského průvodce pro Slovinsko.
Michelinský průvodce je známý svou 120letou tradicí, promyšlenými hodnotícími kritérii a týmem profesionálních anonymních inspektorů. Aktivně sledují kulinářské trendy po celém světě a dávají pozor na novinky, změny a nejnovější vývoj. Inspektoři Michelinu provedli anonymní návštěvy slovinských restaurací a zařadili je podle metodiky Michelinu založené na pěti zásadách:
- kvalita surovin,
- zvládnutí chutí a technik vaření,
- osobnost šéfkuchaře v jejich kuchyni,
- poměr ceny a kvality
- udržení kvality mezi návštěvami
Vila Podvin - dobrá víla slovinské kuchyně
Idylická Vila Podvin v klidném prostředí alpské přírody je synonymem pro nejlepší autorskou kuchyni v oblasti Gorenjská.
Podvinské panství, jehož součástí je Vila Podvin, bylo zmíněno v historických dokumentech již ve 14. století. V době Království Srbů, Chorvatů a Slovinců patřilo panství tehdejšímu králi, zatímco později patřilo jugoslávskému prezidentovi Titovi.
Vila se nachází na okraji středověkého města Radovljica, jen pár kroků od Bledu a Julských Alp stoupajících k severozápadu. V roce 1968 byla vila, která byla dříve stájí, přestavěna na prominentní restauraci. Dnes je synonymem pro vysoce kvalitní gorenjskou kuchyni.
Elegantní jídelna doplněná správným množstvím uměleckých děl z bohaté pokladnice slovinského kulturního dědictví vypadá autenticky a útulně. V teplejších měsících se akce přesouvá ven na dřevěnou terasu a do zahrady.
Kuchaři sázejí na slovinská jídla, místní suroviny a úzkou souvislostí s prostředím, ve kterém žijí. Podporují tradiční zvyky a oživují zapomenutá jídla a odrůdy rostlin. První sobotu v měsíci pořádají podvinský trh pod širým nebem, na kterém spatříte místní dobré výrobce a řemeslníky.
Idylické panství obklopené přírodou je vynikající kulisou pro slavnostní rodinné oslavy a svatby, na kterých se často konají. Pochutnat si na něm můžete i v běžný den, protože kromě náročnějších pokrmů nabízí také každodenní oběd a vynikající guláš, který vás vyzvedne. Vyzkoušejte telecí guláš.
Tradiční kuchyně s podpisem šéfkuchaře
Pokud ve Vila Podvin očekáváte pouze vynikající tradiční kuchyni, máte špatnou představu. Je to jen základ mistrovsky zahraný šéfkuchařem Urošem Štefelinem. Na jeho talířích se projevují moderní přístupy k vaření a odvaha. Najednou se už nemluví o tradičních slovinských jídlech, ale o nové slovinské kuchyni.
Dršťky, závin, klobásy, pstruhy a další slovinské pochoutky ožívají na jejich talířích zcela novým způsobem.
Seznamte se s kuchařem
Uroš Štefelin - kuchař, který čerpá z minulosti a tvoří pro budoucnost
Oživením chutí z dětství významně ovlivnil šéfkuchař Uroš Štefelin vývoj moderní slovinské kuchyně. Vaření propadl, když byl ještě dítě, když trávil čas se svou babičkou, profesionální kuchařkou, u sporáku.
Po škole stravování dychtil po získání zkušeností v mnoha restauracích v Bledu a okolí. Trénoval také ve francouzské restauraci La Petite Maison de Cucuron a pod vedením Norberta Niederkoflera v Itálii.